Šeštokai keliavo knygnešių keliu

• Paskelbta: 2022-10-26

Spalio 26-oji mūsų progimnazijoje - edukacijų diena. 6c klasės mokiniai kartu su savo klasės vadove Diana Karčiauske   nuvyko į Lietuvos švietimo istorijos muziejų, kur dalyvavo edukacijoje "Knygnešio kelias". Mokinius pasitikusi edukatorė, vilkėdama lietuviškais tautiniais drabužiais, savo pasakojimu nukėlė į XIX amžiaus pabaigą, supažindino su istorine situacija, paaiškino, kodėl atsirado knygnešiai. Muziejaus darbuotoja ne tik pasakojo apie sudėtingą knygnešių veiklą, bet padalino užrašytas autentiškas istorijas, nutikusias žmonėms. Šeštokai perskaitė knygnešių pasakojimus, o edukatorė plačiau pakomentavo skaitytas istorijas. Po to Domas, Matas ir Lukas suvaidino  trumpą situaciją, kaip pagautas knygnešys sugeba išsisukti nuo žandaro. Gautas žinias šeštokai pritaikys lietuvių kalbos steam projektiniame darbe "Spaudos laikotarpio įamžinimas gimtajame mieste".