Baltų literatūros savaitė

• Paskelbta: 2022-09-27

Rugsėjo 19 – 23 dienomis VDU ,,Atžalyno“ progimnazijos biblioteka kartu su 1 B klasės moksleiviais, auklėtoja Sigita Simanavičiene dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa“. Projekto tikslas – populiarinti skaitymą, giminiškų tautų – Lietuvos ir Latvijos – literatūrą, kultūrą, tarpkultūrinius ryšius, bendradarbiavimą, gerinti mokinių skaitymo gebėjimus.

Pirmokai supažinti su trumpa lietuvių – latvių tautų istorija, baltų vienybės šventės atsiradimo priežastimi, latviška abėcėle, tautinių raštų ir dėvimų drabužių panašumais. Klausėsi linksmos latviškos abėcėlės ir išmoko latviškus žodžius: kamuolys – bumba, agurkas-gurkis ir kt. Skaityta latvių liaudies pasaka ,,Vilko popieriai“, o moksleiviai iliustravo.

Baltų literatūros savaitė neįsivaizduojama be organizatorių, partnerių ir rėmėjų.

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras, Vytauto Didžiojo universitetas

Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė

Projekto rėmėjai: Kavos Draugas, RTTAX, Save24, Glasses on, Sapiegos klinika .