Gimtosios kalbos savaitė

• Paskelbta: 2022-12-03

Lapkričio 28- gruodžio 2 mūsų progimnazijoje vyko tradicinis renginys- gimtosios kalbos savaitė. Pirmadienis prasidėjo mokinių kūrybinių darbų paroda ir 5-8 klasių mokinių kūrybinėmis dirbtuvėmis. Antradienį  visų klasių atstovai dalyvavo dailyraščio konkurse ir gimtosios kalbos viktorinoje, o laimėjusieji pirmąsias vietas atstovaus mokyklai miesto gimtosios kalbos olimpiadoje. Trečiadienį meninio skaitymo konkurse 5-8 klasių skaitovai deklamavo lietuvių poetų eiles. Visos savaitės metu progimnazijoje  vyko skaitymo valandėlės ir akcija „Dovanoju knygą“, kurios metu mokiniai atnešė ir padovanojo daugiau nei 200 knygų. Daugiausiai knygų dovanojo 8d ir 7c klasių mokiniai. Penktadienį Gimtosios kalbos savaitės renginių nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis bei knygomis,  kurias įteikė progimnazijos direktorius Egidijus Mikalajūnas, padėkodamas visiems mokiniams už meilę ir pagarbą gimtajai kalbai.

Padėkos raštais už dailyraštį apdovanoti šie mokiniai:

6c kl. Eglė Steiblytė ir Milana Proskuriakova, 6a kl Amelija Damauskaitė, 5b kl Luknė Ruškytė, 7a kl Viltė Petraitytė, 8b kl Jogailė Voskaitė.

Padėkos raštais apdovanoti šie mokiniai,  ,,Kūrybinių dirbtuvių“ nugalėtojai:

Petkinytė Luknė , 5b kl mokinė, už savos kūrybos knygą "Šuns dienoraštis. Stebuklinga šuns būda"

5-6 klasių grupėje

I vieta. Matas Cickevičius 6b

II vieta. Auksė Ieva Gamezo 6a

III vieta.  Eglė Steiblytė 6c

7-8 klasių grupėje

I vieta Viktorija Domantaitė 8a

II vieta Austėja Vigricaitė 7b

III vieta Vesta Ramaškevičiūtė 8b

Meninio skaitymo konkurso nugalėtojai :

I vieta Liepa Ramukečičiūtė, 7d klasė

II vieta Auksė Unikaitė, 6b klasė

II vieta Simas Staniulis, 5d klasė

III vieta Grantas Kuzminas, 5d klasė

III vieta Eneida Ambrulaitytė, 7a klasė

Gimtosios kalbos olimpiados nugalėtojai:

5 klasė . LUKNĖ PETKINYTĖ 5B

6 klasė . LUKNĖ JASUDAVIČIŪTĖ 6A

7 klasė . KOTRYNA SINIAUSKAITĖ 7D

8 klasė. MIGLĖ GOMEZO 8C

Džiaugiamės ir didžiuojamės šiais šauniais ir kūrybingais mūsų progimnazijos mokiniais. Mokinius lietuvių kalbos moko  Almantė Šimkuvienė, Vilija Radzevičiūtė, Dovilė Žaunerūnaitė, Irma Telšinskaitė ir Asta Aleknienė.