Gimtosios kalbos savaitė 2023

• Paskelbta: 2023-12-02

2023 m. lapkričio 27–gruodžio 1 dienomis mūsų progimnazijoje vyko tradicinis renginys – Gimtosios kalbos savaitė.

Pirmadienis prasidėjo mokinių kūrybinių darbų paroda ir 5–8 klasių mokinių  gimtosios kalbos olimpiada. Antradienį  visų klasių atstovai dalyvavo dailyraščio konkurse, trečiadienį vyko kūrybinės dirbtuvės „Susiūtos eilės”. Ketvirtadienį meninio skaitymo konkurse 5–8 klasių skaitovai deklamavo lietuvių poetų eiles. Visos savaitės metu progimnazijoje vyko skaitymo akcija. Penktadienį Gimtosios kalbos savaitės renginių nugalėtojai buvo apdovanoti direktoriaus padėkomis, knygomis bei užrašų knygelėmis su progimnazijos atributika.

Dailyraščio konkurso nugalėtojai:

I vieta – Eglė Steiblytė, 7c kl.

II vieta – Luknė Ruškytė, 6b kl.

III vieta – Anastasija Lozinska, 6c kl.,  Viltė Petraitytė, 8a kl., Milana Proskuriakova, 7c kl.

Padėkos raštais apdovanoti šie mokiniai, ,,Kūrybinių dirbtuvių“ nugalėtojai:

5–6 klasių grupėje:

I vieta – Meda Siniauskaitė, 6d kl.

II vieta – Fausta Lašinskaitė, 5a kl.

III vieta –  Deimantė Raškauskaitė, 6a kl.

7–8 klasių grupėje:

I vieta – Matas Cickevičius, 7b kl.

II vieta – Motiejus Šakys, 7b kl., Elžbieta Moskaliovaitė, 8a kl., Elija Čižauskaitė, 8a kl., Ieva Gudėnaitė, 7a kl.

III vieta – Karolina Grėbliūnaitė, 7a kl., Dorotėja Markevičiūtė, 7c kl, Mėta Štėnaitė, 7c kl.

Meninio skaitymo konkurso nugalėtojai:

I vieta – Liepa Ramukevičiūtė, 8d kl., Audrius Manomaitis, 5a kl.

II vieta – Pija Biskytė, 5b kl., Elena Kilina, 6c klasė.

III vieta – Simonas Steniulis, 6d kl., Domas Medėkša, 5a kl.

Gimtosios kalbos olimpiados nugalėtojai:

5–6 klasių grupėje:

I vieta – Eglė Sirvydytė, 6d kl.

II vieta – Laurynas Radžius, 5c kl.

III vieta – Viktorija Linartaitė, 6c kl., Deimantė Žukauskaitė, 6a kl., Gabrielė Jančiauskaitė, 5a kl.

7–8 klasių grupėje:

I vieta – Tumas Grigalius, 8a kl.

II vieta – Milda Kubiliūtė, 8b kl.

III vieta – Luknė Jasudavičiūtė,7a kl., Elinga Kerdokaitė 7b kl., Matas Cickevičius, 7b kl.

Džiaugiamės ir didžiuojamės šiais šauniais ir kūrybingais mūsų progimnazijos mokiniais. Mokinius lietuvių kalbos moko mokytojos: Asta Aleknienė, Vilija Radzevičiūtė, Almantė Šimkuvienė ir Dovilė Žaunerūnaitė.