Pamoka ekskursija atnaujintoje ĄŽUOLYNO bibliotekoje

• Paskelbta: 2024-03-14
  • Kategorija: Aktualijos

7c kl mokiniai kartu su klasės vadove Diana Karčiauske ir lietuvių kalbos mokytoja Asta Alekniene 2024 m. kovo 12 dieną apsilankė neseniai atnaujintoje Ąžuolyno bibliotekoje, įsikūrusioje Parodos kalno papėdėje.
Septintokai dalyvavo ekskursijoje „Ąžuolyno bibliotekos praeitis ir dabartis“. Mokiniai, klausydami ekskursijos vadovo pasakojimo, sužinojo apie netikėčiausius Mažojo Ąžuolyno praeities epizodus, o jau turimą žinių bagažą papildė įdomiausiais faktais apie Ąžuolyno bibliotekos raidą ir netikėtomis detalėmis iš bibliotekos statybų istorijos. Aplankė visas modernizuotas bibliotekos erdves, sužinojo buvusią ir esamą patalpų paskirtį, pamatė rekonstrukcijos metu išsaugotas autentiškas interjero detales. Mokiniai sužinojo, kad tai didžiausia Lietuvoje viešoji biblioteka, kad Ąžuolyno bibliotekoje saugomi visų Lietuvoje išleistų knygų antrieji egzemplioriai. Vaikščiodami bibliotekos erdvėmis, matė knygų įvairovę ir gausą.  Labiausiai septintokams patiko pasėdėti patogiose ŽVAIGŽDŽIŲ salės kėdėse, mokiniai stebėjosi egzotinių augalų salele, įsikūrusia trečiajame bibliotekos aukšte, o didžiausią įspūdį paliko ketvirtojo aukšto šviestuvas, sukurtas iš beveik 5000 stiklinių kolbelių, kurios rekonstrukcijos metu buvo išardytos ir išplautos indaplovėje.