Edukacija "Realybė išsiplečia"

• Paskelbta: 2022-11-18
  • Kategorija: Aktualijos

Artėjant Visų Šventųjų Šventei, Kauno arkivyskupijos muziejuje Kauno širdyje - senamiestyje spalio 25- ąją 7 ir 8 klasių mokiniams, lankantiems tikybą, vyko edukacija”Realybė išsiplečia”. Mokiniai galėjo susipažinti su šventaisiais inovatyviai ir interaktyviai- panaudojant šiuolaikines technologijas. Kiekvienas mokinys, naudodamas išmanųjį įrenginį, galėjo stebėti, kaip Senosios dailės vertybės atgyja . Kūrinių realybė išsiplėtė vienu iš trijų būdų. Vieni kūriniai atsiverė animuotais pavidalais, vizualine kalba išplėtojant juose įamžintus pasakojimus arba atkuriant prarastas detales, kiti parodė giluminius, tik rentgenografinių nuotraukų pagalba matomus tapybos sluoksnius, trečiąją grupę sudarė kūriniai, kurių būklę galime palyginti prieš ir po restauravimo. Kūriniams pritaikytos papildytos realybės animacijos, tai nauja patirtis, kuri suteikė netikėtumo ir atradimo džiaugsmą. Ši edukacija priminė ypatingus asmenis , kurie šiandien padeda saugoti ir branginti tikėjimo vertybę. (Mokinius tikybos moko  mokytoja Agnė Aleknavičienė.)